ترمینال سرور ویندوزی چیست؟ مزایا و نحوه کارکرد آن چگونه است؟

1402/10/11
96 بازدید

آیا از جادوی ترمینال سرور ویندوزی اطلاع دارید؟؟ دسترسی از راه دور به داده های اطلاعاتی موجود در سیستم های کامپیوتری از نیازهای اساسی مدیران و کارکنان دور کار می باشد.

آیا از جادوی ترمینال سرور ویندوزی اطلاع دارید؟؟ دسترسی از راه دور به داده های اطلاعاتی موجود در سیستم های کامپیوتری از نیازهای اساسی مدیران و کارکنان دور کار می باشد. ترمینال سرور ویندوزی با ایجاد بستری مناسب، امکان دسترسی به میز کار را فراهم می‌نماید. امروزه ترمینال سرور به عنوان تکنولوژی محبوب اغلب مشاغل، امکان مدیریت داده ها را از درون شرکت، خارج از شرکت و حتی خارج از کشور فراهم می‌نماید. مزایای بهره گیری از این امکان، علاوه بر افزایش کیفیت مدیریت، زمینه ی دورکاری و ایجاد اصلاحات و تعمیرات از راه دور و بدون حضور فرد را فراهم میکند. مجموعه آسان ابر با طراحی و نصب ترمینال سرور های مناسب ویندوزی مدیریت امور را تسهیل می بخشد. همچنین این مجموعه با بهره گیری از ترمینال سرور ویندوزی مشکلات و عیوب سیستم را به صورت دورکاری به راحتی رفع می‌نماید.

ترمینال سرور ویندوزی چیست؟

ترمینال سرور ویندوزی چیست؟
ترمینال سرور ویندوزی (Terminal  Server)، ابزاری است که امکان اتصال چندین کاربر به شبکه LAN را به صورت همزمان فراهم می‌نماید. دسترسی به داده ها ترمینال سرور از طریق برنامه ترمینال سرویس امکان پذیر می باشد. ترمینال سرور امکان دسترسی به تمام اطلاعات موجود در سیستم را برای تمام کاربران فراهم می‌کند. این ویژگی سبب افزایش بازدهی کارکنان و رفع برخی مشکلات و کاستی های سیستم از راه دور میباشد. یکی از خصوصیات مثبت ترمینال سرور ها، ارائه خدمات به سیستم های با سخت افزارهای قدیمی است. در واقع سیستم هایی که سخت افزار قدیمی دارند صرفا با استفاده از ترمینال سرویس و از طریق ترمینال سرور به اطلاعات و داده های دسکتاپ شرکت دسترسی پیدا می‌کنند.
مزایای استفاده از ترمینال سرور ویندوزی

مزایای استفاده از ترمینال سرور ویندوزی
ترمینال سرور ویندوزی به عنوان ابزاری کاربردی در امور دورکاری محسوب می‌شود که سرعت امور را افزایش می‌دهد. مزایای عمده ی این سیستم شامل موارد ذیل می باشند.
زمینه ی فعالیت همزمان کارکنان بر روی یک سیستم را فراهم می‌نماید.
عدم نیاز به آپدیت نمودن کلاینت ها
کلاینت های قدیمی نیز با استفاده از ترمینال سرویس، به اطلاعات ترمینال سرور دسترسی پیدا می‌کنند.
افزایش کارآیی کارکنان
کاهش هزینه های خدماتی
افزایش کیفیت مدیریت
امکان مدیریت و نظارت کارکنان و سیستم از راه دور
اماکن استفاده از client thin به جای کیس
کاهش هزینه ی به روز رسانی کلاینت ها
ارسال اطلاعات و داده ها به کارکنان در اسرع وقت
مقایسه ریموت دسکتاپ و ترمینال سرور ویندوزی

اهمیت استفاده از ترمینال سرور ویندوزی
ریموت دسکتاپ و ترمینال سرور ویندوزی از نظر فعالیت و نتیجه ای که به ارمغان می‌آورند بسیار به یکدیگر مشابه هستند، اما در نحوه ی عملکرد و میزان کارایی با یکدیگر متفاوت هستند. ترمینال سرور ها حتی از شرکتی به شرکت دیگر نیز متفاوت می باشند. بخش فنی آسان ابر با طراحی و نصب ترمینال سرور های مناسب ویندوزی ، علاوه بر افزایش میزان دسترسی کاربران به سیستم، اختلالات و مشکلات موجود در سیستم را رفع می‌کنند. ریموت دسکتاپ ها امکان فعالیت دو کاربر بر روی یک سیستم را رد می‌کنند، در حالیکه  ترمینال سرور بستر فعالیت تعداد زیادی از افراد را به صورت همزمان فراهم می‌سازد.
اهمیت استفاده از ترمینال سرور ویندوزی
ترمینال سرور ویندوزی زمینه ای مناسب جهت میزبانی از اپلیکیشن ها،اطلاعات و برنامه ها را برای مدیران مشاغل مختلف فراهم می‌کنند. در واقع این برنامه بدون توجه به موقعیت مکانی کاربران، در مدت زمان کوتاهی اطلاعات و داده های مختلف را در اختیار کاربران قرار می دهد. امروزه با توجه به گسترش کسب و کارها و افزایش فعالیت های دورکاری، شرکت ها با استفاده از ابزار های این چنینی، مطالب و داده های مورد نیاز کارکنان را در اختیار آنان قرار می‌دهند.
شرکت آسان ابر https://asanabr.ir با طراحی و نصب ترمینال سرور و ترمینال سرویس های مناسب، توسعه ی کسب و کارها را تسریع می‌بخشند  و به شما این اجازه را می دهد با نصب و 
  راه اندازی و نگهداری سرور و هزینه خدمات فناوری اطلاعات کسب و کار خود را شروع و همه چیز را از هر مکانی تحت نظارت بگیرید.

آخرین مقالات